Top 5 błędów przy zakupie samochodu z USA
Zakup samochodu z USA to dobra decyzja, która pozwala zaoszczędzić do 50% kosztów. Jednak taki zakup może wiązać się z pewnym ryzykiem lub nieprawidłowym obliczeniem niezbędnych środków finansowych. Przyjrzyjmy się 5 najczęstszym błędom popełnianym przez niedoświadczonych kupujących.
5 rażących błędów przy zakupie samochodu z USA
- Słaba kontrola historii pojazdu. Samochody z USA mogą wyglądać naprawdę atrakcyjnie, ale jeśli nie sprawdzisz wystarczająco dokładnie historii, możesz przegapić udział partii w dość poważnych wypadkach, uszkodzeniach powodziowych lub innych problemach, które są dość trudne i kosztowne do naprawienia. Aby uniknąć tego błędu, zaleca się korzystanie z wiarygodnych usług weryfikacyjnych, na przykład – Carfax. Sprawdź wszystko: przebieg, udział w wypadkach, naprawy, zmiany właścicieli. Upewnij się, że nie ma żadnych ograniczeń prawnych dotyczących transakcji.
- Udział w aukcji bez jasnego zrozumienia, ile pieniędzy jesteś skłonny wydać na samochód. Może to prowadzić do tego, że całkowite koszty będą znacznie wyższe. Ważne jest, aby najpierw określić dostępny budżet na zakup, który uwzględni nie tylko koszt partii, ale także koszty dostawy, odprawy celnej, ubezpieczenia i prac naprawczych.
- Nieprawidłowe oszacowanie kosztów naprawy. Dość często kupujący obliczają jedynie koszt widocznych napraw, nie biorąc pod uwagę ukrytych wad. Aby tego uniknąć, należy obliczyć nie tylko koszt części zamiennych, ale także pracy. W razie wątpliwości lepiej poprosić o dodatkowe informacje na temat samochodu, jego uszkodzeń. Wyjaśnij koszt prac naprawczych z podobnymi uszkodzeniami w centrach serwisowych.
- Współpraca z nierzetelnymi pośrednikami lub zakup od szarej strefy. Próba zakupu samochodu z USA na własną rękę lub kontakt z niezweryfikowanymi firmami może skutkować szeregiem strat lub nawet całkowitą utratą środków. Lepiej kupować na aukcjach tylko od firm ubezpieczeniowych, a do pomocy w takim przypadku i transportu samochodu zaangażować doświadczonych profesjonalistów. Na przykład mogą to być specjaliści firmy Fantom-Import, którzy zajmują się sprowadzaniem samochodów z USA od 2020 roku i mają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.
- Nieuwzględnienie kosztów odprawy celnej i podatków w kraju przyjazdu. Wielu niedoświadczonych kupujących zapomina wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z odprawą celną, akcyzą i podatkami w kraju przyjazdu, w naszym przypadku w Polsce. Aby uniknąć tego błędu, zalecamy skorzystanie z kalkulatora ceny samochodu ze wszystkimi dodatkowymi kosztami naszej firmy.
Kontakt z Fantom-Import to gwarancja bezbłędnego zakupu samochodu z USA.